czwartek, 22 sierpnia 2013

Scrapbooking i recykling

Recykling, czyli odzyskiwanie, ponowne wykorzystywanie rzeczy generalnie nie spełniających swych pierwotnych przeznaczeń, znalazł swoje miejsce także w obszarze scrapbookingu. Niektóre opakowania, szczególnie tekturowe, są idealną bazą do scrapowych eksperymentów. Takie twórcze nadawanie nowego sensu, znaczenia, przeznaczenia przyziemnym przedmiotom, już niepotrzebnym, zapomnianym, przeznaczonym do wyrzucenia, to alterowanie. Ten wyraz oznacza transformację lub przemianę zwykłych, przedmiotów codziennego użytku do ozdób przy użyciu wielu różnych technik i materiałów, na przykład papierów, pieczątek, tkaniny, farb, kredek, brokatów, metalowych dodatków, fotografii, niepotrzebnych elementów biżuterii, czy kawałków włókien. Prawdopodobnie najbardziej znaną marką w tej dziedzinie jest dzisiaj Tim Holtz, który zrobił wiele, aby spopularyzować tę formę twórczej ekspresji.
 
 
Oto przykłady altered art, których bazą są różne pudełka:
 
* kwadratowe, prostokątne:


* po czekoladkach:


* okrągłe: 


[źródło wszystkich obrazów: Pinterest]
 
Czy patrząc na te cuda, macie ochotę podarować jakiemuś opakowaniu drugie życie, stworzyć coś niepowtarzalnego, cieszącego oko i serce, nadać nowy cel i chociażby artystyczne znaczenie? Zainspirujcie się. Efekty moich alterowych zmagań pokażę w kolejnych postach.  =)

3 komentarze:

 1. Czekam na efekty Twojego recyklingu, te pudełka cudne.
  Dziękuję za odwiedziny i udział w Candy:)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. jest na czym oko zawiesić... nietuzinkowe pudełeczka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie odpuszczam żadnemu pudełku po ptasim mleczku i po serku camembert w drewnianym opakowaniu. Każde z nich staje się opakowanie do biżuterii, bądź, tak ajka wczoraj- pudelkiem na herbatki ziołowe pakowane w lniane woreczki:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy konstruktywny i inspirujący komentarz. =)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...